reklama
reklama

Samobójstwo żołnierza na granicy polsko-białoruskiej. To 19-latek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż graniczna / Facebook

Samobójstwo żołnierza na granicy polsko-białoruskiej. To 19-latek - Zdjęcie główne

foto Straż graniczna / Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW niedzielę (2 lutego) dotarła do nas straszna wiadomość. Dowództwo Operacyjne przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie żyje jeden z żołnierzy.
reklama

- Z głębokim żalem informujemy, że na terenie działań operacji Bezpieczne Podlasie doszło do samobójczej śmierci jednego z żołnierzy – informuje Dowództwo Operacyjne na X.

Jak się okazuje zmarły żołnierz to 19-latek. Mężczyznę znaleziono na pasie przy granicy w okolicach Białowieży. Gdy służby zostały wezwane na miejsce było już za późno. 

Czym jest Bezpieczne Podlasie? To kryptonim akcji, która trwa od sierpnia 2024 roku, w ramach której wojsko wspomaga Straż Graniczną, która pełni służbę na granicy polsko-białoruskiej chroniąc Polskę przed nielegalnymi migrantami. Od lutego tego roku dowodzenie przejęła 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana. Zastąpiła tym samym 18. Żelazną Dywizję Zmechanizowaną. Obecnie, na zmianę na granicy służy 17 tysięcy żołnierzy.

reklama

Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Prokuratury. Na razie nie podano informacji o motywie. Żandarmeria Wojskowa w Lublinie nie podaje także informacji czy 19-latek popełnił samobójstwo przy użyciu broni służbowej. 

Rodzina i bliscy zmarłego żołnierza zostali otoczeni opieką psychologiczną.

To kolejna już śmierć polskiego żołnierza służącego przy granicy. 1 stycznia pijany żołnierz ze służbowego karabinu strzelał do cywilów aucie. Tego samego dnia w Podlaskiem zginął

inny żołnierz. Został potrącony, gdy na środku drogi.

W Polsce funkcjonuje kilka całodobowych linii telefonicznych, gdzie osoby w kryzysie psychicznym mogą otrzymać wsparcie. Linie są również bezpłatne.

reklama

116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Serwis internetowy Tygodnika Lokalnego Wspólnota. Sprawdź co dzieje się w Twojej okolicy. Opinie, komentarze, fotorelacje, ogłoszenia! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama