Reklama

Reklama

Koronawirus: już czterdzieści szkół z nauką zdalną. Przez tydzień liczba chorych pod respiratorem potroiła się

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Koronawirus: już czterdzieści szkół z nauką zdalną. Przez tydzień liczba chorych pod respiratorem potroiła się - Zdjęcie główne

foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Ledwo rozpoczął się rok szkolny, a już 40 szkół w naszym regionie przynajmniej częściowo prowadzi zajęcia w formie zdalnej edukacji. Wyraźnie przybywa także pacjentów w szpitalach, zmagających się z COVID-19, w tym tych wymagających respiratora.

Reklama

Ledwo wrócili, już na zdalnej

Stosunkowo dużo zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowuje się w szkołach i przedszkolach województwa lubelskiego - alarmuje wojewoda lubelski. Według danych z poniedziałku, 20 września, w 40. szkołach w regionie funkcjonują już zawieszenia nauki w formie stacjonarnej na rzecz nauki zdalnej

- Jeśli grupa kierowana jest do kształcenia zdalnego, to nie ma podziału na uczniów zaszczepionych i niezaszczepionych. Jeśli jest podejrzenie zakażenia, gdy był kontakt uczniów z osobą zakażoną, cała grupa jest kierowana na kształcenie zdalne - podkreśla Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Inaczej jest w pryzpadku nauczycieli.

- Ci, którzy byli w kontakcie z osobami zakażonymi, są kierowani na kwarantannę, jeżeli są niezaszczepieni. Jeśli osoby, które miały kontakt z zakażonymi, są zaszczepione, nie idą na kwarantannę. Taka zasada funkcjonuje w całym społeczeństwie - zaznacza wojewoda.

Dwa razy więcej pacjentów, trzy razy więcej pod respiratorem

Na godz. 9 we wtorek, 21 września, hospitalizowane z potwierdzonym zakażeniem są łącznie 183 osoby w woj. lubelskim. 166 z nich przebywa na oddziałach zakaźno-obserwacyjnych, 17 jest podłączonych do respiratorów. Oznacza to wzrost o osiem osób w stosunku do poniedziałku w przypadku oddziałów zakaźnych i o jeden w przypadku oddziałów respiratorowych.

Z kolei w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia - 14 września - odnotowujemy wzrost o 94 osoby hospitalizowane (wszyscy pacjenci). W szpitalach było wówczas 89. pacjentów. Podłączenia do respiratora wymagało wówczas pięć osób.

- Ta dynamika wzrostu spowodowała, że już wczoraj wydałem trzy polecenia rozwijające liczbę łóżek dla chorych na COVID-19 na terenie szpitali w: Łukowie (6), Chełmie (11) i Tomaszowie Lub. (21). Dodatkowo w Tomaszowie Lub. zwiększono liczbę łóżek respiratorowych o cztery. Dziś rano w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie wzrosła o dziesięć liczba łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem. W sumie podwyższono łączną liczbę łóżek przygotowanych dla chorych na COVID-19 o 48 łóżek i cztery łóżka respiratorowe - podkreśla wojewoda.

W całym województwie dla pacjentów dorosłych chorych na COVID-19 przygotowanych jest na dziś 336 łóżek, w tym 37 respiratorowych. Do tego dla dzieci przygotowanych jest 19 łóżek, w tym jedno respiratorowe. Obecnie w szpitalach w regionie z zakażeniem COVID-19 przebywa piątka dzieci.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy