reklama
reklama

Kraj: Rok Czarnka jako ministra edukacji i nauki. Szef resortu nie widzi porażek, nauczyciele innego zdania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marcin Kusyk/Tygodnik Wspólnota

Kraj: Rok Czarnka jako ministra edukacji i nauki. Szef resortu nie widzi porażek, nauczyciele innego zdania - Zdjęcie główne

Przemysław Czarnek | foto Marcin Kusyk/Tygodnik Wspólnota

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNiedługo minie rok odkąd Przemysław Czarnek został ministrem edukacji i nauki. Polityk uważa, że przez cały rok bycia ministrem nie odniósł żadnych porażek, a na swoim koncie ma tylko sukcesy. Odmiennego zdania jest Związek Nauczycielstwa Polskiego, który szykuje demonstrację, aby pokazać, że nie zgadza się na pomysły ministra.
reklama

Minister "porażek nie widzi żadnych"

Przemysław Czarnek - były wojewoda lubelski, 19 października zeszłego roku został ministrem edukacji i nauki. W związku z tym, w miniony wtorek (5 października) na konferencji prasowej został zapytany o swój największy sukces i porażkę podczas pierwszego roku bycia ministrem. Odpowiedział, że "porażek nie widzi żadnych”, po czym przeszedł do sukcesów.

- Realizuję wszystkie punkty, które założyłem sobie zaraz na początku urzędowania i które przedstawiłem kierownictwu mojego ugrupowania, przede wszystkim panu premierowi. Punkt po punkcie wszystkie punkty są realizowane. Nie ma ani jednego punktu, który nie byłby zrealizowany albo nie byłby w fazie realizacji - mówił Przemysław Czarnek.

reklama

Wśród sukcesów wymienił tzw. pakiet wolności akademickiej, zmianę punktacji czasopism naukowych, programy wspomagania dzieci i młodzieży po COVID-19 i "Poznaj Polskę”.

Nauczyciele są innego zdania

reklama

Jednak Związek Nauczycielstwa Polskiego ma inne zdanie na temat pracy szefa resortu. Według ZNP realizacja zamierzeń MEiN prowadzi do: utrzymania uzależnienia wynagrodzenia nauczycieli od woli parlamentarzystów; faktycznego zamrożenia wysokości dodatków na minimalnym poziomie; braku kontroli osiągania przez nauczycieli średnich wartości wynagrodzenia oraz likwidacji dodatku uzupełniającego; masowych zwolnień nauczycieli i ograniczania wymiaru zatrudnienia nawet do wymiaru poniżej 1/2 etatu, w związku ze wzrostem pensum o 4 godziny; destabilizacji trwałości stosunku pracy; wprowadzenia nowych "godzin karcianych”; zmniejszenia odpisu na zfśs, co może oznaczać likwidację świadczenia urlopowego; zmniejszenia środków finansowych na dodatek wiejski; ograniczenia wymiaru urlopu wypoczynkowego.

reklama

Dlatego 9 października pod siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie ZNP zorganizuje protest, o którego szczegółach poinformowali w ostatnim czasie.

Pozostałą część artykułu przeczytasz tutaj.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu pulawy.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama