reklama
reklama

Lublin: SOR przy ul. Jaczewskiego z powrotem działa w pełni. Dyrekcja i pracownicy zawarli wstępne porozumienie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen - www.spsk4.lublin.pl

Lublin: SOR przy ul. Jaczewskiego z powrotem działa w pełni. Dyrekcja i pracownicy zawarli wstępne porozumienie - Zdjęcie główne

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr w Lublinie | foto Screen - www.spsk4.lublin.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Jaczewskiego wraca do funkcjonowania w pełnym zakresie. To efekt wstępnego porozumienia między dyrekcją a pracownikami, którzy przeszli na zwolnienia lekarskie, czego powodem był prawdopodobnie brak tzw. dodatku covidowego do wypłat.
reklama

Szpitalny Oddział Ratunkowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 przy ul. Jaczewskiego 26 listopada przestał przyjmować pacjentów. Część pracowników wzięło zwolnienia lekarskie, w tym pielęgniarki, ratownicy i lekarze. Z kolei pracownicy z nocnej zmianie, nie mogą wyjść ze szpitala. Powodem był prawdopodobnie brak porozumienia pracowników i dyrekcji szpitala w sprawie wynagrodzeń.
 
Dyrekcja szpitala stwierdziła, że przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. “dodatku covidowego” dla pracowników. Dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR. Pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie.
 
We wtorek (7 grudnia) poinformowano, że znaczna część personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Ratunkowego nie przedłużyła kończących się we wtorek lub w poniedziałek (odpowiednio 7 i 6 grudnia) zwolnień lekarskich i wróciła do pracy. Dzięki temu SOR może funkcjonować w pełnym zakresie.
 
 
- Od dziś do SOR przyjmowane są nie tylko osoby z udarami mózgu, zawałami serca i urazami wielonarządowymi, ale również inni pacjenci wymagający pilnej pomocy medycznej. Obecnie nadal na zwolnieniach przebywa 6 pielęgniarek i 7 ratowników medycznych SOR - mówi nam Alina Pospischil, rzecznik prasowy SPSK Nr 4 w Lublinie.
 
W trakcie poniedziałkowych (6 grudnia) negocjacji wypracowane zostało wstępne porozumienie. W rozmowach uczestniczyła reprezentująca personel SOR przedstawicielka Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz przedstawiciele personelu oddziałów intensywnego nadzoru pacjentów. Mowa o pielęgniarzach Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka (w części dotyczącej Intensywnej Terapii Noworodka), Pododdziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej z Ośrodkiem Umiarowień oraz Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (w części dotyczącej Intensywnej Terapii i Klinicznego Oddziału Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej). - Decyzją dyrekcji dodatek stały do pensji obejmie pracowników wszystkich wymienionych oddziałów - dodaje rzeczniczka SPSK Nr 4 Lublinie.
 
We wcześniejszych dniach doszło do kompromisu w sprawie pozostałych dwóch postulatów. Chodzi o dodatek za każdą godzinę pracy z pacjentem zakażonym SARS-CoV-2 oraz nową organizację SOR.
 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama