Reklama

Reklama

Lublin: Szpital przy ul. Biernackiego ma już windę. Ma ułatwić funkcjonowanie pacjentom i personelowi

Opublikowano: 14 września 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończyła się przebudowa Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w szpitalu przy ul. Biernackiego w Lublinie. W ramach inwestycji powstała m.in. winda. - Jestem przekonany, że zakończona inwestycja zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie nie tylko pacjentom, ale także personelowi szpitala - mówi marszałek Województwa Lubelskiego.

Reklama

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie skończył przebudowę budynku, położonego przy ul. Biernackiego 9 w Lublinie, w którym jest Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. 

Zakres prac w projekcie obejmował: dobudowę szybu windowego wraz z montażem windy, wykonanie podjazdu (pochylni) do windy dla osób ze szczególnymi potrzebami i transportu pacjentów przywożonych przez karetki, wykonanie drogi dojazdowej do budynku oraz wykonanie zewnętrznego oświetlenia terenu i drogi dojazdowej. Do tego, udoskonalono komunikację w budynku, co ma zapewnić możliwość transportu pacjentów na łóżkach między kondygnacjami oraz wpłynąć na jakość udzielanych świadczeń. Dodatkowo, inwestycja ma zwiększyć dostępność budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami i warunków hospitalizacji pacjentów. Przebudowa ma pozwolić również na zapewnienie sprawnej komunikacji izby przyjęć z oddziałem na pierwszym piętrze.

- Jednym z naszych priorytetów jest poprawa jakości świadczonych usług medycznych w szpitalach wojewódzkich, w szczególności zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jestem przekonany, że zakończona inwestycja zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie nie tylko pacjentom, ale także personelowi szpitala - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

CZYTAJ TAKŻE: 

 

Wszystkie prace pozwalają również na pełne wykorzystanie go na wypadek wzrostu zakażeń w trakcie trwającej epidemii i ewentualnej konieczności zaadoptowania obu jego pięter na potrzeby oddziału zakaźnego. Od września szpital posiada umowę zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia, która pozwoliła na trwałe włączenie w struktury Szpitala Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dając możliwość kompleksowego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie zakaźnictwa zarówno dzieciom i osobom dorosłym.

Wartość robót budowlanych wyniosła blisko 719 tys. zł. Środki finansowe na realizację prac zostały zabezpieczone z dotacji Samorządu Województwa Lubelskiego w wysokości prawie 490 tys. zł oraz Ministerstwa Zdrowia w kwocie 220 tys. zł.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.