Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej większa o ponad 50 żołnierzy

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączyło 55 nowych żołnierzy, którzy złożyli już przysięgę wojskową. Wielu z nich to studenci, uczniowie i nauczyciele.

Reklama

Na placu przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, kombatanci, przedstawiciele innych jednostek wojskowych, rodziny, bliscy żołnierzy składających przysięgę i mieszkańcy Zamościa. Uroczystość odbyła się w niedzielę (11 lipca).

Słowa roty przysięgi wojskowej tym razem wypowiedziało 55 ochotników z województwa lubelskiego. Nowi Terytorialsi ukończyli szkolenie podstawowe w ramach projektu "Wakacje z WOT”.

- Są to mieszkańcy naszego województwa, przedstawiciele różnych zawodów, m.in. specjalista ds. logistyki, informatyk, kierowca kat. C, rolnik, szlifierz, archiwista. Dużą grupę stanowią studenci, uczniowie oraz nauczyciele, którzy postanowili wykorzystać czas wolny od nauki, aby wziąć udział w szkoleniu podstawowym i dołączyć do grona żołnierzy 2 LBOT - infotmuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

CZYTAJ TAKŻE: 

Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz zwrócił się do żołnierzy - ochotników i pogratulował im dobrych wyników podczas szkolenia. Życzył żołnierskiego szczęścia oraz wytrwałości w realizacji własnych planów. Odczytał też list ministra obrony narodowej skierowany do żołnierzy składających przysięgę.

 

- Dziś, składając przysięgę wojskową, wstępujecie do Wojsk Obrony Terytorialnej. W ten sposób deklarujecie, że pośpieszycie na pomoc potrzebującym w myśl credo: „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. To poważne zobowiązanie, ale jestem pewien, że doskonale się z niego wywiążecie, tak jak Wasi już służący koledzy. Oni swoją postawą i skutecznym działaniem wielokrotnie potwierdzili zasadność powołania nowej formacji, walcząc z pandemią Covid-19 czy usuwając skutki klęsk żywiołowych. Nie mam wątpliwości, że także i Wy nie zawiedziecie pokładanego w Was zaufania - napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w liście.

 

Wojska Obrony Terytorialnej od trzech lat, w okresie wakacji oraz ferii zimowych, organizują szkolenia podstawowe, dedykowane specjalnie uczniom, studentom, nauczycielom. - Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez uszczerbku w nauce - wyjaśnia kpt. Stanula.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy