Reklama

Reklama

Województwo Lubelskie: Miliony dla Lubelskiego na modernizację dróg

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo Lubelskie: Miliony dla Lubelskiego na modernizację dróg - Zdjęcie główne

Miliony dla Lubelskiego na modernizację dróg | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 10 milionów złotych na modernizację dróg wojewódzkich otrzymało województwo lubelskie. - Poprawa ruchu drogowego Lubelszczyzny poprzez modernizację dróg wojewódzkich to zadania, które realizujemy jako Samorząd Województwa Lubelskiego dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od władz centralnych - mówi marszałek Województwa Lubelskiego.

Reklama

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki na inwestycje, trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wspierane są duże inwestycje i lokalne. Dzięki Funduszowi możliwa jest też przebudowa dróg wojewódzkich, którymi administruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

 

- Poprawa ruchu drogowego Lubelszczyzny poprzez modernizację dróg wojewódzkich to zadania, które realizujemy jako Samorząd Województwa Lubelskiego dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od władz centralnych. Bez tych 10 milionów złotych, byłoby o wiele trudniej wykonać nam modernizację tych ponad 33 kilometrów dróg wojewódzkich. A ta modernizacja była niezbędna. Jednak udało się - tak o realizowanych przez ZDW w Lublinie zadaniach w ramach RFIL mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

W ramach przeprowadzonego drugiego naboru wniosków Województwo Lubelskie w wyniku konkursu dostało 10 mln  złotych z przeznaczeniem na zrealizowanie inwestycji pn. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny poprzez modernizację odcinków dróg: Nr 812 – 14,145km, Nr 849 - 9,500km, Nr 853 - 4,730km, Nr 855 - 4,270km, Nr 842 - 0,550km.

CZYTAJ TAKŻE: 

- W ramach prowadzonych modernizacji, które nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na drogach wojewódzkich Nr 812, Nr 842, Nr 849 i Nr 853 zostało wykonane: frezowanie nawierzchni, ułożono warstwę ścieralną i wiążącą, wymieniono krawężniki w zatokach autobusowych, utwardzono pobocza, odtworzono i odmulono rowy kanalizacyjne, w miejscach najbardziej newralgicznych ułożono siatki przeciwspękaniowe. Zostały wymienione także słupki drogowe oraz wykonano poziome oznakowanie dróg - wylicza Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 16,9 mln zł, w tym 10 mln zł stanowić będzie wsparcie z RFIL, natomiast Województwo Lubelskie ze swojego budżetu dołoży 6,9 mln zł. Powyższe nakłady pozwoliły na wykonanie modernizacji 4 dróg wojewódzkich na odcinkach o łącznej długości 28,833km. Obecnie trwa modernizacja drogi wojewódzkiej Nr 855 Olbięcin – Zaklików na odcinku o długości 4,270km.

- Duża część dróg wojewódzkich, którymi administruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, powstała w latach 60, 70 czy 80. I przez te kilkadziesiąt lat, nie licząc remontów cząstkowych, praktycznie nic nie było robione. A ruch wzrastał z każdym rokiem. Dlatego dla władz Województwa Lubelskiego tak ważne jest to by ten stan zmienić. A rok 2021 jest rekordowy pod tym względem. Razem z ZDW w Lublinie prowadzimy swoistą Ofensywę Drogową, dzięki której znacząco poprawi się komfort podróżowania po drogach wojewódzkich oraz wzrośnie bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego - dodaje Michał Mulawa, wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy