Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Szpital w Kraśniku będzie rozbudowany. Powstanie oddział ginekologiczno-położniczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: Szpital w Kraśniku będzie rozbudowany. Powstanie oddział ginekologiczno-położniczy - Zdjęcie główne

Szpital w Kraśniku będzie rozbudowany. Powstanie oddział ginekologiczno-położniczy | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wręczono umowę na budowę pawilonu przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kraśniku. Wartość inwestycji współfinansowanej ze środków europejskich to ponad 31,5 mln zł. Prace mają się zakończyć do końca kwietnia 2023 roku.

Reklama

- Cieszę się, że ta inwestycja powstanie. Oddział ginekologiczno-położniczy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Kraśnika i okolicznych miejscowości. Dzięki środkom europejskim możemy prowadzić zrównoważony rozwój regionu - wyjaśnia Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Główne cele projektu to przede wszystkim poprawa dostępności i jakości świadczeń medycznych realizowanych w szpitalu oraz zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym. Połączenie usług ma wpłynąć na poprawę efektywności i racjonalne wykorzystanie potencjału technicznego i kadrowego jednostki. Realizacja inwestycji w podwyższonym standardzie sanitarnym ma umożliwić utworzenie ośrodka zapewniającego hospitalizację na oddziale ginekologii, położnictwa i neonatologii kobiet i noworodków. Wszystkie oddziały w jednym miejscu mają zagwarantować poprawę funkcjonowania szpitala. Dla utrzymania jakości kompleksowego leczenia konieczna jest dobudowa nowego skrzydła i doposażenie w sprzęt medyczny.

Zakres prac obejmuje dobudowę budynku trzy kondygnacyjnego - niski parter, parter i I piętro, połączonego z budynkiem głównym szpitala łącznikiem na poziomie niskiego parteru. Dodatkowo planowany jest zakup wyposażenia i sprzętu medycznego i są to: tomograf komputerowy; aparat KTG, aparat USG, aparat EKG, aparat KTG - 2 szt., kardiomonitor - 11 szt., pompa infuzyjna - 11 szt., łóżka pooperacyjne - 2 szt.,  łóżka porodowe - 3 szt., stół operacyjny - 1 szt., Lampa operacyjna - 1 szt., aparat do znieczuleń - 1 szt., Ssak - 2 szt., respirator noworodkowy - 2 szt., łóżko szpitalne wraz z szafkami przyłóżkowymi - 15 szt.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 24 marca. W dniu 28 lipca został podpisany aneks do umowy o dofinansowanie projektu zgodnie, z którym została zwiększona całkowita wartość projektu oraz wartość wydatków kwalifikowalnych do kwoty: 31 646 500,00 zł (zwiększenie o 6 546 500,00) wartość dofinansowania została zwiększona 19 000 000,00 zł do kwoty 25 546 500,00 zł. Wkład własny w projekcie w wysokości 6 1000 000,00 zł finansowany jest ze środków budżetu Powiatu Kraśnickiego.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy