Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Terytorialsi i pogranicznicy współpracy na granicy. Dowódca 2 LBOT: Obecny czas to ważny sprawdzian dla obu naszych formacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Województwo lubelskie: Terytorialsi i pogranicznicy współpracy na granicy. Dowódca 2 LBOT: Obecny czas to ważny sprawdzian dla obu naszych formacji - Zdjęcie główne

Terytorialsi i pogranicznicy współpracy na granicy | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej i Nadbużański Oddział Straży Granicznej współpracują przy zabezpieczaniu granicy polsko-białoruskiej. Chodzi o tereny objęte stanem wyjątkowym. Pogranicznicy i terytorialsi m.in. patrolują te rejony.

Reklama

Od początku wprowadzenia stanu wyjątkowego na terenie województwa lubelskiego i podlaskiego, Nadbużański Oddział Straży Granicznej i 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej realizują zadania w zabezpieczeniu polsko-białoruskiej granicy.

- W ramach prowadzonych aktualnie zadań na granicy, Straż Graniczna i WOT uzupełniają się wzajemnie. Straż Graniczna zna doskonale teren, właściwości i specyfikę działań na granicy, z kolei Lubelska Brygada OT udostępnia dodatkowe siły i sprzęt wojskowy - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

- Obecny czas to ważny sprawdzian dla obu naszych formacji. Dla moich żołnierzy jest to nowy obszar działania, nie mniej jednak już od 4 lat poprzez różnego rodzaju ćwiczenia w tym ze Strażą Graniczną, szkoliliśmy się w zakresie wykonywania zadań w ochronie granicy. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami z powodzeniem będziemy strzegli bezpieczeństwa naszych granic. Jak widać życie pisze różne scenariusze i naszym zadaniem jest być w gotowości, aby podołać każdemu wyzwaniu. Dodatkowo chciałbym zapewnić o naszej stałej gotowości do dalszej współpracy ze Strażą Graniczną - powiedział płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2 LBOT.

Wspólne działania pograniczników i terytorialsów obejmują, m.in. patrole piesze, kołowe oraz wodne. 2 LBOT aktualnie realizuje: patrole konne, obserwacje dzienne i nocne z wykorzystaniem bezzałogowców FlyEye oraz doświetlanie terenów przygranicznych przy użyciu masztów oświetleniowych.

Współpraca terytorialsów i funkcjonariuszy SG możliwa jest dzięki podpisanemu porozumieniu w 2018 roku. Obejmuje ona przede wszystkim wymianę doświadczeń, informacji, wspólne szkolenia oraz prowadzenie wspólnych działań mających na celu wzmocnienie bezpieczeństwa i zdolności obronnych kraju.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy