Reklama

Reklama

Kraj: Maturzyści zdają matematykę. W tym roku jest trochę łatwiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Kraj: Maturzyści zdają matematykę. W tym roku jest trochę łatwiej - Zdjęcie główne

Maturzyści zdają matematykę. W tym roku jest trochę łatwiej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa drugi dzień tegorocznych matur. Uczniowie zdają matematykę, która jest powszechnie uznawana za jeden z trudniejszych egzaminów. W tym roku pojawiło się jednak kilka ułatwień dla maturzystów.

Reklama

Zaczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. W środę (4 maja) maturzyści zdawali pisemny język polski na poziomie podstawowym, a następnego dnia o godzinie 9.00. przystąpili do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Centralna Komisja Egzaminacyjna ok 14.00 opublikuje arkusz egzaminacyjny z zadaniami. 

W tym roku wymagania na egzaminie z matematyki są mniejsze ze względu na pandemię koronawirusa, której skutkiem było zdalne nauczanie. 

- Na maturze z matematyki 2022 zmniejszona zostanie liczba punktów do zdobycia. W tej chwili będzie to 45, a nie jak dotychczas 50. Zmieni się także sama liczba zadań otwartych - została zredukowana z 9 do 7. Ze względu na nową punktację, do zdania matury z matematyki potrzeba tylko 14 punktów, czyli rozwiązać poprawnie połowę zadań zamkniętych - czytamy na portalu internetowym "Interia.pl". - Ponadto do najważniejszych zmian na maturze 2022 z matematyki należy zaliczyć usunięcie z zakresu materiału zagadnień dotyczących brył obrotowych, wartości odwrotnie proporcjonalnych oraz błędu bezwzględnego i względnego.

Uczniowie muszą zdawać trzy przedmioty na poziomie podstawowym, czyli język polski, matematykę i język nowożytny np. angielski. Każdy musi przystąpić też do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Żeby zdać maturę trzeba uzyskać minimum 30 procent z każdego egzaminu na poziomie podstawowym i przystąpić do jednego rozszerzonego, ale w tym przypadku, wystarczy tylko do niego podejść, bo nie ma progu zdawalności.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy