Reklama

Reklama

Lublin: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma Strefę Rodzica

Opublikowano: śr, 6 paź 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli powstała specjalna Strefa Rodzica. To miejsce dla dzieci leczonych w szpitalu oraz dla dzieci pacjentów placówki. Inspiracją do aranżacji jej wnętrza był podwodny świat.

Reklama

Strefa Rodzica w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli to kontynuacja programu społecznego "Strefa Rodzica Budimex Dzieciom” w całości realizowana i finansowana przez firmę Budimex S.A. Celem projektu jest tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali, w których udogodnienia będą sprzyjały hospitalizacji i skracały czas rekonwalescencji. 

Samo Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli jest największym szpitalem onkologicznym na Lubelszczyźnie. Jego powierzchnia to ponad 55 tys. mkw. Ośrodek prowadzi kompleksową diagnostykę i terapię pacjentów wymagających hospitalizacji i leczenia chorób nowotworowych.

- Dziś przekazujemy trzydziestą siódmą Strefę Rodzica. Dzięki niej dzieci leczone na oddziale hematoonkologicznym lubelskiego szpitala oraz dzieci pacjentów, którzy są poddawani procedurom diagnostycznym lub terapeutycznym na terenie Centrum, będą mogły spędzać czas w kolorowych przestrzeniach. Po raz kolejny zrealizowaliśmy nasz cel – stworzyliśmy przyjazne pomieszczenie i mamy nadzieję, że klimat, dzięki któremu dzieci poczują się lepiej! - mówi Aldona Orłowski, dyrektor Biura Rekrutacji, Rozwoju i Komunikacji w Budimeksie.  

- Pomysł ten realizowany od 2013 roku przez firmę Budimex S.A. jest godny najwyższego poparcia i podziwu dla zrozumienia pomysłodawców, sytuacji dzieci chorych na nowotwory lub dzieci towarzyszących rodzicom chorym na nowotwory - mówi prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Duklli. - W imieniu Dyrekcji, Pracowników i Naszych Pacjentów składam władzom Budimexu i tym, którzy przyczynili się do powstania Strefy Rodzica w naszym Centrum Onkologii Ziemi lubelskiej im. św. Jana z Dukli wyrazy podziękowania i wdzięczności.

37. Strefa Rodzica oficjalnie funkcjonuje w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej od poniedziałku (4 października). Na parterze budynku nr 6 w lubelskim szpitalu powstała otwarta przestrzeń, której inspiracją do aranżacji był podwodny świat. W holu połączonym z dawnym zapleczem socjalnym powstało bezpieczne i kolorowe miejsce do zabawy. Jest tam basen z piłkami, bujany delfin i zabawki w postacji syren oraz ryb. Z kolei dla dorosłych przygotowano miękkie kanapy z widokiem na wielkoformatowe akwarium. Z przygotowywanej Strefy Rodzica w Lublinie będzie mogło skorzystać nawet 50 tysięcy osób rocznie. Dodatkowo, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zapewni opiekę dzieciom pacjentów przebywających na badaniach, dzięki zaangażowaniu emerytowanych pielęgniarek placówki.

Z powodu pandemii otwarcie Strefy Rodzica odbywało się bez władz Budimex’u i lokalnych władz.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.