reklama
reklama

Lublin: Lubelski szpital nagrodzony za projekt dotyczący depresji wśród kobiet

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Andrzej Stawiński

Lublin: Lubelski szpital nagrodzony za projekt dotyczący depresji wśród kobiet - Zdjęcie główne

Uroczysta gala IV edycji konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, Leaders of VBHC w Warszawie | foto Andrzej Stawiński

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaSamodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie został laureatem IV edycji ogólnopolskiego konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, Leaders of VBHC. Celem projektu jest głównie wzrost wykrywalności depresji poporodowej.
reklama

Od kilku lat Wolters Kluwer Polska z Instytutem Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, nagradzają podmioty lecznicze, które stosują najwyższe standardy zarządzania. Liczy się też to, czy osiągają najlepsze efekt zdrowotne w stosunku do nakładów poniesionych na opiekę.

W tym roku główną nagrodę w kategorii "Skuteczna profilaktyka i edukacja” za projekt "Wschodnie Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej” otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie. Projekt adresowany jest w szczególności do kobiet do roku po urodzeniu dziecka. Celem projektu jest wzrost wykrywalności depresji poporodowej i zwiększenie poziomu świadomości na temat zaburzeń depresyjnych. Jednocześnie nie chodzi tylko o kobiety w ciąży i w okresie poporodowym, a także w społeczeństwie. W ramach projektu od 2019 roku realizowane są m.in. bezpłatne konsultacje psychologiczne dla mam, kampanie medialne, wykłady w szkołach rodzenia, eventy edukacyjno-informacyjne z udziałem konsultantów (m. in. laktacyjnego, psychologa, pediatry). Powstał też portal poświęcony zjawisku depresji poporodowej. Łącznie SPSK Nr 4 obejmie wsparciem tysiąc kobiet.

reklama

- To projekt ważny nie tylko z powodu pomocy, jakie otrzymują pacjentki i młode stażem mamy, ale także ze względu na szerzenie świadomości dotyczącej problemu depresji poporodowej wśród personelu medycznego i społeczeństwa. Sukces tworzą ludzie. Serdecznie dziękuję w pierwszej kolejności koordynatorce projektu Katarzynie Bublewicz-Guzy oraz wszystkim jego uczestnikom - mówił dr n. med. Radosław Starownik, dyrektor naczelny SPSK Nr 4 w trakcie gali IV edycji konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, Leaders of VBHC, która odbyła się w środę (22 września) w Warszawie.

reklama

- Wpisaliśmy się w znak czasu, zupełnie tego nie przewidując. Projekt powstał jeszcze przed pandemią, a to w jej czasie okazał szczególnie przydatny. Kobiety z racji urodzenia dziecka są w szczególnym dla siebie momencie. Nie jest to zawsze moment piękny. Cieszymy się, że w tych chwilach możemy nieść im pomoc i że nasze pacjentki chętnie z tej pomocy korzystają. Jednocześnie walczymy z negatywnym odbiorem osób, które borykają się z depresją i zaburzeniami psychicznymi. Wiele z nich czuje się przez swoją chorobę stygmatyzowane. Chcemy edukować społeczeństwo, m.in. poprzez informowanie, jak należy z takimi osobami postępować i jak im pomagać – tłumaczyła podczas odbierania nagrody Katarzyna Bublewicz-Guzy z działu ds. projektów SPSK Nr 4 w Lublinie.

reklama

Lubelski szpital otrzymał również nominację w kategorii "Zarządzanie jakością – zarządzanie procesami” za projekt "Informatyzacja Obszaru Izolacyjnego dla chorych na COVID-19”.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama