Reklama

Opiekunka osoby starszej w Niemczech – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Opublikowano:
Autor:

Opiekunka osoby starszej w Niemczech – o czym pamiętać przed wyjazdem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech nakłada na przyszłych pracowników multum formalności, bez których rozpoczęcie zlecenia nie byłoby możliwe. Musisz nie tylko spakować walizkę i przygotować trochę gotówki, ale również zadbać o ubezpieczenie i… dobre nastawienie. W dzisiejszym artykule rozwiejemy wątpliwości, jakie narosły wokół branży opiekuńczej i podpowiemy, o czym pamiętać przed wyjazdem do pracy jako opiekunka osoby starszej. Sprawdź!

Praca opiekunki w Niemczech – zakres obowiązków

Zakres obowiązków opiekunki osób starszych może różnić się w zależności od charakteru zatrudnienia lub stanu zdrowia podopiecznego. Opieka całodobowa w Niemczech niewątpliwie wiąże się z dłuższą listą obowiązków, a to za sprawą konieczności przebywania z podopiecznym niemal przez cały czas. Nie bez znaczenia pozostaje również kondycja podopiecznego. Osoby stale unieruchomione wymagają nadmiernej ostrożności, co przekłada się na trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Praca opiekunki w Niemczech – choć opłacalna i satysfakcjonująca, bywa niekiedy obciążająca dla sfery fizycznej i psychicznej. Profesjonalne opiekunki osób starszych zmagają się bowiem z nadmiernym przemęczeniem organizmu, którego oznaką są zaburzenia snu, problemy z pamięcią czy chroniczny ból głowy. Aby temu zapobiec, warto jeszcze raz przed wyjazdem sprawdzić zakres obowiązków, by wstępnie zaplanować harmonogram dnia. Jest to szczególnie ważne dla komfortu opiekunki, a także samopoczucia podopiecznego.

Pamiętaj, że jako opiekunka osoby starszej jesteś zobowiązana do niesienia pomocy podopiecznemu w zakresie czynności higieniczno-pielęgnacyjnych, a także podawania leków czy przygotowywania posiłków. Do obowiązków należeć będzie też dbałość o samopoczucie seniora oraz zapewnienie mu codziennej dawki aktywności fizycznej i rozrywki. Prace w ogrodzie czy gruntowne porządki wykraczają poza listę. Więcej znajdziesz tutaj – https://laxocare.pl/blog/praca-w-niemczech-jako-opiekunka-osoby-starszej-jak-sie-przygotowac-do-wyjazdu/

Ubezpieczenie opiekunki osób starszych – o tym pamiętaj

Legalna praca opiekunki w Niemczech to jedyne słuszne rozwiązanie. Wiemy jednak, że w otchłani Internetu wręcz na każdym kroku czyhają nieuczciwi pracodawcy, którzy zachęcają wysokimi zarobkami do wysłania aplikacji. Być może dotąd słyszałaś o oszukanych pracownikach za granicą. Wobec tego pragniemy zwrócić szczególną uwagę na jeden aspekt. Poszukując pracy jako opiekunka osób starszych, korzystaj wyłącznie z zaufanych źródeł. Jeżeli ogłoszenie budzi Twoje wątpliwości, zrezygnuj z wyboru danej oferty. Profesjonalny pośrednik powinien wspomóc Cię w organizacji całego wyjazdu, a także umożliwić sprawne wypełnienie wszelkich formalności.

Legalne zatrudnienie w Niemczech daje także dostęp do podstawowych świadczeń. W razie niefortunnego wypadku będziesz mogła skorzystać z państwowej służby zdrowia i podjąć dalsze leczenie. Zalecane jest również wykupienie polisy ubezpieczeniowej OC, która zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Jak zadbać o siebie, pomagając innym?

W natłoku obowiązków zdajemy się niekiedy zapominać, jak duże znaczenie ma nasze samopoczucie. Skupieni wokół wykonywania powierzonych zadań bagatelizujemy sygnały organizmu i nie pozwalamy mu na odpowiednią regenerację. Jeśli Ty nie zadbasz o siebie, nikt inny tego nie zrobi. Pracując jako opiekunka osób starszych w Niemczech, pozwól sobie na odpoczynek od czasu do czasu i zacznij wprowadzać zdrowe nawyki. Radzimy unikać kładzenia się do łóżka o późnych porach i spędzania wolnych chwil wyłącznie na przeglądaniu telefonu.

Wdrożony styl żywienia również przekłada się na Twoje samopoczucie. Dieta opiekunki osób starszych powinna zostać wzbogacona w szereg witamin niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Upewnij się, że nie brakuje w niej lekkostrawnych posiłków oraz dużych ilości wody.

Opieka nad starszymi w Niemczech może nieść dużo satysfakcji. Aby jednak mogło mieć to miejsce, nie zapominaj o sobie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy